Zarządzanie sytuacjami kryzysowymi w przedsiębiorstwie. Food Defence – system ochrony żywności przed celowym skażeniem
Postępowanie w sytuacjach kryzysowych oraz zapewnienie skutecznych działań w przypadku konieczności wycofania wyrobu z rynku jest jednym z głównych kierunków działań na rzecz zapewnienia stabilnego funkcjonowania przedsiębiorstwa. W dobie aktualnej sytuacji społeczno – ekonomicznej ważnym elementem zagwarantowania bezpieczeństwa żywności jest ochrona produktów spożywczych przed celowym skażeniem.
CEL SZKOLENIA
Celem jest przedstawienie wymagań prawnych w zakresie wycofania i zwrotu wyrobów z rynku oraz wymagań standardów BRC, IFS i normy ISO 22000 w zakresie postępowania w sytuacjach kryzysowych oraz działań jakie powinno podjąć przedsiębiorstwo w przypadku wycofania wyrobu z rynku.
W czasie warsztatów zostanie wypracowana koncepcja procedury zarządzania kryzysowego i zabezpieczenia przed celowym skażeniem.
SKIEROWANE DO
Szkolenie skierowane jest do osób uczestniczących w procesie nadzorowania działań związanych z postępowaniem w sytuacjach kryzysowych, pełnomocników ds. zarządzania jakością, członków zespołów HACCP, pracowników działów sprzedaży, produkcji i magazynowania oraz osób zarządzających przedsiębiorstwem.
ZAKRES MERYTORYCZNY SZKOLENIA
- Wymagania prawne – RASFF (Rapid Alert System For Food And Feed) Systemu Wczesnego Ostrzegania w Zakresie Żywności i Środków Żywienia Zwierząt (Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady Nr 178/2002); wycofanie i zwrot wyrobu z rynku.
- Procedury postępowania kryzysowego oraz postępowanie w przypadku wycofania i/lub zwrotu wyrobu z rynku zgodnie z wymaganiami IFS Food (International Featured Standards Food) i BRC Food (globalna norma dotycząca bezpieczeństwa żywności).
- Przyczyny opracowania i wdrożenia działań w zakresie Food Defence.
- Zabezpieczenie żywności przed celowym skażeniem - przedstawienie wymagań standardu PAS 96:2014 Defending food and drink.
- Oczekiwania klientów w zakresie obrony żywności przed celowym dzianiem niepożądanym.
- Rola i wymagania dotyczące zespołu kryzysowego.
- Analiza aktualnie funkcjonujących procedur postępowania w sytuacjach kryzysowych.
- Identyfikacja i klasyfikacja potencjalnych sytuacji kryzysowych w przedsiębiorstwie w odniesieniu do zagrożenia dla bezpieczeństwa konsumenta.
- Opracowanie planu działań dla zidentyfikowanych potencjalnych sytuacji kryzysowych.
- Przeprowadzenie analizy ryzyka dla zakładu produkcyjnego, identyfikacja obszarów krytycznych pod względem zabezpieczenia przed celowym skażeniem.
MIEJSCE SZKOLENIA
Centrum Badawczo-Szkoleniowe Ergo Solutions
Kraków, ul. Józefa Marcika 25D
Centrum Badawczo-Szkoleniowe Ergo Solutions posiada kompleksowo wyposażoną salę konferencyjną z pełnym zapleczem socjalnym.
TERMIN SZKOLENIA
15.09.2020 KRAKÓW
Szkolenie organizowane przez J.S. Hamilton Poland Sp. z o.o.:
22.05.2020 KATOWICE
08.09.2020 GDYNIA
CENA
- 550 zł (+23% VAT) za pierwszego uczestnika
- 500 zł (+23% VAT) za kolejnych uczestników z jednego przedsiębiorstwa
CENA ZAWIERA
- Szkolenie w wymiarze 8 godzin lekcyjnych
- Materiały szkoleniowe
- Możliwość konsultacji w czasie i po szkoleniu
- Certyfikat ukończenia szkolenia w języku polskim
- Przerwy kawowe
- Obiad
INFORMACJE DODATKOWE
W przypadku korzystania z noclegu rezerwacja jest możliwa za naszym pośrednictwem w hotelu Farmona Hotel Business & SPA ul. Jugowicka 10c lub Metropolo Kraków by Golden Tulip ul. Orzechowa 11, które znajdują się w bliskiej odległości od miejsca szkolenia. Dla uczestników warsztatów mamy wynegocjowane korzystne ceny za nocleg wraz ze śniadaniem.
INFORMACJE O PROWADZĄCYM SZKOLENIE
dr inż. Zbigniew Oczadły
- Doktor nauk rolniczych w zakresie technologii żywienia i żywności – chemii i analizy żywności (Uniwersytet Rolniczy w Krakowie, Wydział Technologii Żywności, Katedra Analizy i Oceny Jakości Żywności),
- Wykształcenie wyższe z zakresy marketingu i zarzadzania w przemyśle spożywczym
- Wykładowca z zakresu prawa żywnościowego oraz wymagań standardów BRC i IFS Food w ramach studiów podyplomowych na wydziale Technologii Żywności Uniwersytetu Rolniczego w Krakowie,
- Audytor wiodący w zakresie standardów BRC, IFS Food oraz GLOBALG.A.P.; systemów ISO 9001, ISO 22000, FSSC 22000 oraz HACCP,
- Konsultant w przedsiębiorstwach wdrażających systemy zarządzania jakością i bezpieczeństwem żywności (ISO 9001, HACCP, ISO 22000, BRC, IFS, GLOBALG.A.P.),
- Wykształcenie pedagogiczne, wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu szkoleń między innymi z zakresu prawa żywnościowego, wymagań standardów sieciowych, audytów wewnętrznych.
Zgłoszenia
Najbliższe terminy szkoleń
Kolejne planowane szkolenia
Kraków
Lider panelu sensorycznego - organizacja i funkcjonowanie laboratorium sensorycznego
dowiedz się więcejKraków
Mikrobiologiczny monitoring środowiska produkcyjnego w zakładach produkcji żywności (J.S. Hamilton Poland)
dowiedz się więcejKraków
Wymagania sieci handlowych w zakresie produkcji żywności. Szkolenie dla producentów (J.S. Hamilton Poland)
dowiedz się więcejKraków
Audyt wewnętrzny bezpieczeństwa żywności w zakresie wymagań standardów IFS i BRC oraz normy ISO22000. Warsztaty doskonalące
dowiedz się więcej